Imali smo svoje predstavnike na ekipnom natjecanju iz matematike

Već četvrtu godinu zaredom Slatinska  udruga matematičara (SUMA) organizirala je  natjecanje matematičara. Za razliku od uobičajenih matematičkih natjecanja na kojima svaki natjecatelj sam rješava zadatke, na ovom natjecanju zadatke rješava četveročlana ekipa. A kako su se osim matematičara iz brojnih škola s područja Virovitičko-podravske županije mogli natjecati i zainteresirani matematičari iz cijele Hrvatske, organizatori su natjecanje nazvali 'Otvoreno ekipno prvenstvo Slatine iz matematike 2011.

Takvo natjecanje bilo je pravi izazov i za dvije ekipe naše škole. Ekipe  je pripremala i povela na put Ljerka Boljat, profesorica matematike.

Učenice sedmih i osmih razreda:
Blanka Čude,
Jelena Kondić,
Maja Petković  i
Romina Damijanić

natjecale su se s ostalim 'starijim' ekipama.

A u konkurenciji 'mlađih' ekipa, naši 'petaši' i 'šestaši' osvojili su drugo mjesto i okitili se srebrnim medaljama:

Ivan Tusun,
Juraj Škali,
Marija Ezgeta i
Rea Filjar.

No, na putu od Pule do Slatine nije se razgovaralo samo o matematici nego su se i pričali vicevi, razgledao ZOO, vozilo se tramvajem i  – nabacivalo pijeskom u  'Hrvatskoj Sahari'!

I onda neka netko kaže da matematika nije zabavna!

ČESTITAMO!
ovdje možete pročitati što su o natjecanju pisali drugi

uskoro fotografije u foto-galeriji

objavio: ANA BAČIĆ   datum: 1. 2. 2012.