Terenska nastava šestog razreda: Karlovac-Nacionalni park Plitvice-Senj

U travnju su učenici šestog razreda realizirali zanimljivu terensku nastavu. Na put su krenuli 10. travnja  u ranim jutarnjim satima.

Prvo odredište bio je Karlovac, točnije novootvoreni slatkovodni akvarij „Aquatika“.  Učenici su sa zanimanjem slušali o slatkovodnim ribama. Akvarij je nov, vrlo dobro opremljen i bio je pravi užitak uroniti u podvodni svijet. Nakon akvarija prošetali su Karlovcem te krenuli prema Termama Topusko, gdje im je bio organiziran smještaj.

Usput su posjetili mjesto Turanj u kojem se nalazi vojni muzej na otvorenom. Bilo je strašno zanimljivo rastrčati  se između izloženih  topova, oklopnih vozila i aviona. Dječaci i djevojčice podjednako su uživali pentrajući se na izložene grdosije i fotografirajući se.

U Termama Topusko  naše su učenike dočekale udobne sobe. Veselo su se rastrčali po sobama i raspakirali stvari, ali pravo veselje tek je uslijedilo – bazeni!  Šestaši su se jako radovali kupanju u velikim, toplim bazenima. Spremno su se upustili u istraživanje unutrašnjeg i vanjskog bazena  te kao pravi primorci pokazali  sve svoje plivačke i skakačke vještine. Kupanje su završili utrkivanjem  u plivanju. Nakon plivanja uslijedila je  večera, plesna večer te druženje po sobama i spavanje.

Idućeg jutra avantura se nastavila. Nakon ranog ustajanja i doručka, vesela se družina uputila prema Nacionalnom parku Plitvice. Učitelje je malo zabrinula kiša, ali uskoro  ih je iznenadilo sunce pa je šetnja Plitvicama bila više nego ugodna. Brojni slapovi  i mostići bili su prava atrakcija, a većini je učenika ovo bio prvi posjet Plitvicama.  Šetali su, vozili se brodom i vlakom, uživali u pogledu na ribe, patke i u tek probuđenoj prirodi.

Zadnja postaja bila je Senj. Učenici su posjetili kulu Nehaj. Tu ih je dočekao stručni vodič koji im je ispričao zanimljive priče o Senju, Klisu, senjskim uskocima, izgradnji Nehaja i senjskim kapetanima. Učenici su sa zanimanjem slušali vrlo dinamično predavanje.  Uslijedilo je razgledavanje kule  i postavljene izložbe te veličanstven pogled  s vrha Nehaja  za kraj.

Bila su to vrlo ispunjena dva dana. Šestaši su puno naučili, uživali u druženju i zanimljivim aktivnostima. Radujemo se novim izletima!

Slike možete pogledati u fotogaleriji!

objavio: Martina Burazer   datum: 23. 4. 2018.