Dan škole - 20. svibnja od 17.00 sati

Osnovna škola Vidikovac ove će godine Dan škole obilježiti na drugačiji način. Budući da učenici i učitelji od početka nastavne godine rade na projektu zavičajne nastave „Pula- jedrimo kroz vrijeme“ , a koji je dio županijskoga projekta institucionalizacije zavičajne nastave, odlučili su povezati Dan škole i projektni dan.

vrata Škole bit će otvorena svim dobronamjernim posjetiteljima i prijateljima koji žele vidjeti što su učenici sa svojim učiteljima naučili i napravili. Umjesto jedne priredbe s učenicima na pozornici i roditeljima u gledalištu, posjetiteljima se nudi 12 različitih malih kratkih cjelovitih događanja  u 12 učionica. Posjetitelji će sami odabrati što žele pogledati, a svojim pitanjima, sugestijama, pričama, iskustvima moći će se i sami uključiti u rad. Svi programi trajat će tridesetak minuta i nakon desetominutne stanke, ponovit će se. Tako se posjetiteljima daje mogućnost  pogledati i sudjelovati u što više učeničkih radova.

U školskoj blagavaonici i hodnicima bit će postavljene izložbe učeničkih radova, a posjetitelji će moći razgovarati s učenicima koji su ih izradili. Središnji dio izložbe predviđen je za prodajnu izložbu učeničkih radova jer je 2. svibnja osnovana Školska zadruga „Svevid“ tako da je izložba prva aktivnost novoosnovane zadruge.

Programi koje ćete moći pogledati:

1.Reci mi to glazbom

2.Sačuvano u vremenu – arheološko-keramičarska radionica

3.Tuk na utuk – debatni klub

4.Riba ribi grize rep – izložba, prezentacija, mala kuharica

5.Ča je ča – etno kutak

6.Pula priča – igrokaz

7.Ogrlica riječi – kutak za recitatore

8.Ja, robot – radionica robotike

9.Tišina, snima se – kratki filmski uradci

10.Dođoh, vidjeh, izvijestih – prezentacija istraživačkog rada

11.Tajne morskih dubina – prezentacija …Rekli smo da je tajna.

12.Od Arga do svjetlećih divova – prezentacija, radionica, igraonica

Pripremila: Branka Mamula

objavio: ANA BAČIĆ   datum: 17. 5. 2016.

« Ožujak 2024 »