Posjet izložbi fotografija Alojza Orela "Pula je i moj grad"

Učenici koji pohađaju izvannastavne aktivnosti Foto grupe i Kulturne i duhovne baštine zavičaja (KDBZ) u pratnji voditeljica prof. Sanje Milaković i prof. Jelene Kolić, posjetili su u petak 14.11.2014. Povijesni i pomorski muzej Istre, Gradsku knjižnicu i čitaonicu Pula, Galeriju C8- Arheološkog muzeja Istre i Zajednicu Talijana Circollo u Puli

neki su to od lokaliteta na kojima su izložene fotografije Alojza Orela – Pulski album, gdje su uz stare fotografije Pule izloženi i radni predmeti Alojza Orela.

Učenici su se upoznali sa sadržajem i bogatstvom ostavštine ovoga profesionalnog i umjetničkog fotografa čiji su rad i djelovanje obilježili povijest fotografije u Puli i Istri u drugoj polovici 20.stoljeća. Danas su to vjerodostojni vizualni dokumenti, koje je uhvatilo oko njegove kamere, a svjedoče o izgledu istarskih krajolika, gradova i sela, ljudi i tradicije te promjena kroz koje su prolazili.

Kako je izgledao naš obilazak grada pogledajte u foto galeriji.

Jelena Kolić, prof.

objavio: ANA BAČIĆ   datum: 19. 11. 2014.

« Ožujak 2024 »