Susret 300-njak učenika i nastavnika iz 20 škola uključenih u program interkulturalnog učenja (KDBZ)

Nansen dijalog centar je u suradnji sa Osnovnom školom “Josipa Lovretića” iz Otoka, u blizini Vinkovaca, organizirao susret učenika i nastavnika uključenih u izvannastavni program interkulturalnog učenja Kulturne i duhovne baštine zavičaja (KDBZ).

OŠ Vidikovac je jedna od triju OŠ u Istarskoj županiji koja sudjeluje u projektu.
Ovom prigodom učenici naše škole imali su priliku prezentirati dio tematskog područja rada od prošle školske godine 2013./2014. pod nazivom “Jezici zavičaja”, učiti i družiti se sa  svojim vršnjacima preko vikenda, kušati slavonske specijalitete i uvjeriti se kako su Slavonci zaista dobri domaćini.

13 učenika 6.a razreda, zajedno sa voditeljicom prof. Jelenom Kolić, krenuli su na put u petak 3. listopada 2014. u 9:30 ispred OŠ Vidikovac. Po dolasku u Otok, organiziran je doček organizatora i škole, osvježenje, upoznavanje i druženje učenika, te podjela učenika po domovima obitelji njihovih vršnjaka.

Susret se održao u subotu 4. listopada 2014. godine i sastojao se od  kulturno-umjetničkog programa škole domaćina, radionica upoznavanja, razmijene i kreativnog rada u grupama, nakon čega je uslijedio ručak i  obilazak kulturno-umjetničkih znamenitosti mjesta. Učenici su imali priliku vidjeti posebnu atrakciju- Otočku Suvaru, mlin na konjski pogon koji datira s kraja 19.st. i spomenik je  najviše kulturne vrijednosti.

Nakon lijepog i zanimljivog dvodnevnog druženja učenici i voditelji su se oprostili od svojih domaćina te krenuli prema Puli.

Jelena Kolić, prof.

objavio: ANA BAČIĆ   datum: 13. 10. 2014.