Udruga Istra Inspirit; Mitska bića Istre u OŠ Vidikovac

Istra Inspiritić otvorio je svoja vrata  putovanja kroz povijest i najmlađima. Mitska bića Istre je projekt koji započinje predstavom u kojoj će se djeca susresti sa pričama o mitološkim likovima i pričama našeg kraja, a završava primjenom stečenog znanja kroz provjeru istog.

Interaktivne dječje radionice Istra Inspirit će održati za učenike naše škole od 2.do 5 razreda u periodu od 26.travnja do 7.svibnja 2014. Kroz maštovitu scensku izvedbu kazališne skupine pod vodstvom redateljice Petre Blašković, učenici će kroz medije lutkarstva, pantomime, i cirkusa učiti o mitovima i legendama vezanim uz istarski zavičaj. U opuštenoj i poticajnom atmosferi glumci će u ulozi medijatora uključiti djecu da sudjeluju u kvizu u kojem će se testirati njihovo usvojeno znanje i informacije kroz predstavu te će se iskušati njihove motoričke vještine.

Zemljopis, povijest, motoričke vještine, poznavanje istarske flore i njezinh medicinskih primjena, djeca će iskusiti u kvizu kojeg će glumci-animatori potaknuti u drugom dijelu nastavne jedinice.  Pobjednici kviza dobiti će diplomu kao vrsni poznavatelji istarske mitologije.

Ideja je da se osim usvajanja informacija i zabave, djeca potaknu na učenje, istraživanje i razvijanje vještina i talenata kroz različite teme vezane uz svoj zavičaj.

Mitska bića Istre su se uklopila u projekt kojeg OŠ Vidikovac provodi od početka šk.godine u okviru izvannastavne aktivnosti „Kulturna i duhovna baština zavičaja“ pod vodstvom učiteljice povijesti Jelene Kolić.   Cijela priča dobila je i plemenito humanitarni karakter jer  se Udruga Istra Inspirit od prikupljenih sredstava za ulaznice, odrekla dijela novaca, i zajedno sa OŠ Vidikovac sudjeluje u UNICEF-ovom projektu Škole za Afriku.

Jelena Kolić, prof.

".

objavio: ANA BAČIĆ   datum: 5. 5. 2014.

« Ožujak 2024 »